LOGO SGB

obanku

pasek
kontakt


Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie zrzeszony jest w SGB Banku S.A. w Poznaniu. Działa na terenie województwa dolnośląskiego oraz powiatu nyskiego

informacje

Komunikat

Szanowni państwo,
Informujemy, że zgodnie z art. 29a ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych(Dz. U. z 2016r., poz.471 t.j.) zakazane jest umieszczanie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty, które nie posiadają wymaganego ustawą zezwolenia. Niedozwolone jest wykorzystywanie kart płatniczych oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych oferowanych przez Bank do dokonania transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych niezgodnie z wyżej wymienioną ustawą. Zakaz określony w art. 29a ust.2 nie dotyczy uczestnictwa w zakładach wzajemnych organizowanych przez podmioty działające na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
Lista podmiotów posiadających odpowiednie uprawnienia do urządzania gier hazardowych znajduje się na stronie http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet
Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą znajduje się na stronie https://hazard.mf.gov.pl/


Obwieszczenie o drugiej licytacji

nieruchomości KW WR10/00031318/2

Obwieszczenie


Święto Patrona Strzelina Michała Archanioła 2017


Galeria


VI Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski


Galeria


Festiwal Talentów

W piątek 9 czerwca dzieci z Miejskiego Przedszkola w Strzelinie zmierzyły się podczas III Festiwalu Talentów. Był to kolejny projekt edukacyjny realizowany przez przedszkolaków i ich wychowawców. Dzieciom tego dnia otuchy dodawał Bankowy Miś.Dni gminy Przeworno 27-28.05.2017 r.


Galeria


Nagradzamy oszczędzanie - Kolejne nagrody rozdane

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie od wielu lat nagradza swoich Klientów. W wiosennej edycji Lokaty SGB 2016 można było wygrać m.in. blender, natomiast w loterii kredytowej - Kredyt Gotówkowy Jesień 2016 m.in. produkty marki Witchen.

Po wyłonieniu zwycięzców nagrody trafiły do Klientów na początku bieżącego roku.

W Oddziale Kłodzko nagrodę odebrali Państwo Bogumiła i Mieczysław Jonik, w Przewornie nagrody odebrały Anna Korpok i Ewa Przyszlak, w Strzelinie nagrodę odebrała Joanna Leszczyńska, Joanna i Damian Franaszczuk, natomiast w Lądku Zdroju wygrali Donata i Marian Rokicińscy. Stronie Śląskie, blender-Jadwiga Śledziona, telewizor-Grażyna Perzyńska.

Serdecznie gratulujemy wygranej i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach nagradzania za oszczędzanie lub kredyt!


Zebranie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie 31.03.2017 r.SGB Ultrabiel 2017.

Ślizgiem po zwycięstwo

GBS Bank w Strzelinie oraz SGB Bank w Poznaniu już po raz drugi zostali sponsorami generalnymi maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel. Zawody sportowe zostały zorganizowane 11 marca. W związku z brakiem śniegu w dolnych partiach Gór Bialskich bieg został przeniesiony na trasy położone wyżej - po stronie czeskiej (na wysokość ok. 1000 m). Ponad 270 amatorów narciarstwa biegowego zmierzyło się na trzech różnych dystansach, w tym najdłuższym 60 km. Wszystkie biegi odbyły się na pętli o długości 15 km (uczestnicy pokonywali pętlę 4 razy, 2 razy lub 1 raz). Najlepsi na trasie w kategoriach - mężczyźni, kobiety byli kolejno Bogusław Gracz (3:09:47) i Emila Romanowicz (3:50:22) na dystansie 60 km, Piotr Michałek (1:31:00) i Jolana Benešová (2:03:31) na dystansie 30 km, Jan Łacek (00:48:26) i Weronika Jarecka (1:02:23) na dystansie 15 km.

Zawody zostały przygotowane z największą starannością - dobrze przygotowane trasy, baza startowa, a także obsługa to zasługa sponsorów i organizatorów. Najlepszą oceną zawodów są uśmiechnięte twarze zawodników i kibiców.


GALERIA
Fotografie udostępnili Stroński Park Aktywności "Jaskinia Niedźwiedzia" Sp. z o. o. oraz Pan Marek Chłopek
"Gramy o życie" na Otyliadzie

W nocy z 11 na 12 marca, w całej Polsce, aż 1847 uczestników rywalizowało o miano zwycięzcy OTYLIADY 2017. Tegoroczny IV Ogólnopolski Maraton Pływacki wygrał Łukasz Furman z Dąbrowy Górniczej z dystansem 47,5 km, w Strzelinie triumfował Takeshi Yokota z wynikiem 37,6 km. Na szczególną uwagę zasługują także inne zwycięstwa tj. Krystiana Bubuli, który płyną na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Gramy o życie".

Krystian przepłynął podczas maratonu 25,5 km tj. 1020 długości basenów. Za każdą przepłyniętą długość basenu Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie przeleje 1 zł na konto Stowarzyszenia "Gramy o życie".

CERTYFIKAT FIRMA GODNA ZAUFANIA
dla Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie

Certyfikat Firma Godna Zaufania przyznawany jest przedsiębiorcom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów...

Certyfikat Firma Godna Zaufania 2017"Strzelińska Dziesiątka"

V Bieg Wzgórz Strzelińskich w ramach obchodów Święta Patrona Strzelina Michała Archanioła - 25 września 2016


Galeria
(Henryków) Andrii Starzynskyi zwycięzcą SGB GBS Banku w Strzelinie Półmaratonu Henrykowskiego.

Tegoroczna edycja SGB GBS Banku w Strzelinie Półmaratonu Henrykowskiego przyciągnęła wielu biegaczy z Polski i spoza kraju. 13 sierpnia 233 pasjonatów sportu stanęło do walki o podium półmaratonu. Od startu do samej mety bieg zdominował Andrii Starzynskyi. Wśród kobiet triumfowała Swetlana Oliynk. 21 km trasy poprowadzono drogami brukowo-asfaltowymi, przez malownicze miejscowości gminy Henryków. Linia startu i mety znajdowała się w Henrykowie. Start okolicach stacji PKP, meta przy boisku sportowym LKS "Henrykowianka".GBS Bank w Strzelinie jako sponsor generalny imprezy gratuluje wszystkim zawodnikom.Już po raz trzeci Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie otworzył placówki w niedzielę, by wspólnie obchodzić Święto Spółdzielczości Bankowej. W trakcie obchodów klienci mogli poznać pracę bankowca od strony zaplecza. Pracownicy GBS Banku w Strzelinie dołożyli wszelkich starań by każdy poczuł się swobodnie, poznał bank - jego produkty i usługi, a także korzystał z przygotowanych atrakcji i niespodzianek.
Bankowość internetowa TO PROSTE! Dlaczego warto?

Bankowość elektroniczna umożliwia interaktywne zarządzanie finansami osobistymi i firmowymi. Dzięki usłudze klient może:

- przeglądać operacje na rachunku
- realizować przelewy
- definiować listy kontrahentów i przelewów definiowanych
- spłacić kredyt w rachunku kredytowym i karcie kredytowej
- zakładać lokaty terminowe
- obsługiwać rachunki oszczędnościowe
- komunikować się z bankiem np. otrzymywać wyciągi


Jarmark Produktu Lokalnego 2016
Odblaskowe dzieci.
Bezpieczeństwo na drodze zwiększa się wraz z widocznością pieszych. Od 2014 roku każdy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia kamizelek lub elementów odblaskowych.
Gospodarczy Bank Spółdzielczy zaangażował się w promowanie bezpieczeństwa na drodze. W placówkach cyklicznie przekazuje klientom odblaskowe misie i opaski.
Dodatkowo dyrektorzy Oddziałów w Strzelinie i Lądku Zdrój przekazali węże odblaskowe miejscowym przedszkolom. Wąż odblaskowy będzie służył najmłodszym podczas spacerów i w ten sposób uczyni je widocznymi na drodze.
11.06.2016 r., w Borowie, odbył się Festyn rodzinny z okazji dnia dziecka. Pracownicy GBS Bank w Strzelinie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Podczas imprezy dzieci dostały upominki, a czas umilała bankowa maskotka.Banki spółdzielcze 154. urodziny będą świętowały razem z klientami oraz ich rodzinami

Czerwiec to miesiąc, w którym banki spółdzielcze organizują w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej liczne atrakcje w całej Polsce. Niezależnie od tego, czy jesteś klientem banku spółdzielczego, czy dopiero zastanawiasz się nad skorzystaniem z jego oferty lub też jedynie kojarzysz zielone logo banku w swojej okolicy, będziesz mile widzianym gościem.


Sposobów na wspólne celebrowanie Święta Spółdzielczości Bankowej jest wiele. Niezależnie od tego, jakie atrakcje zostaną przygotowane, obchodom Święta co roku towarzyszy wspaniała atmosfera, dlatego warto być częścią tego niezwykłego, ogólnopolskiego wydarzenia. Wspólny mianownik świętowania banków stanowi hasło "Poznaj swój bank spółdzielczy od środka" oraz bezpłatny udział dla wszystkich zainteresowanych osób - nieważne w jakim banku posiadasz konto, banki spółdzielcze to instytucje finansowe otwarte dla lokalnej społeczności, by uczestniczyć w wydarzeniu nie musisz być klientem banku spółdzielczego. Jeśli chcesz wiedzieć, czy bank w Twojej okolicy włączył się w organizację Święta Spółdzielczości Bankowej wystarczy, że odwiedzisz lub zadzwonisz do najbliższego oddziału działającego na terenie Twojego zamieszkania.

Święto Spółdzielczości Bankowej to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i możliwość integracji z lokalną społecznością. Skorzystaj z niej i świętuj z bankiem spółdzielczym!

Zapraszamy do Strzelina, Borowa i Stronia Śląskiego


KRAJOWY RANKING "WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ BANKI SPÓŁDZIELCZE"


"Jak dobre są banki?"
Banki spółdzielcze mają dobrą płynność, w większości tez dobre współczynniki kapitałowe. Nieco gorzej jest z jakością aktywów, co znacząco przekłada się na ich efektywność.


Zasady rankingu

Podobnie jak w poprzednich latach zaprosiliśmy banki do udziału w naszym Krajowym Rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze". Nie wszystkie się zgłosiły. Sądzimy, ze instytucje uczestniczące w rankingu chcą konkurować, bo mają poczucie, że są dobre. I chcą to sprawdzić.

Ocenę banków przeprowadził zespół pod kierunkiem Wiesława Żółtowskiego, dokonał klasyfikacji przesłanych przez banki ankiet w dwóch kategoriach: "Największe banki" oraz "Najefektywniejsze banki".

W klasyfikacji końcowej Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie uplasował się na 47 pozycji.

Źródło: "Nowoczesny Bank Spółdzielczy" maj 2016; 5/2016Pełny ranking

Zgromadzenie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie

30 marca 2016 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie. Zebranie miało na celu ocenę dokonań Banku w 2015 r.Staż dla najlepszego, a dla wszystkich rzetelna wiedza i wycieczki

Bankowość, czyli wyższy stopień wtajemniczenia

(POWIAT) Od kilku lat uczniowie III klas strzelińskiego CKZiU mają możliwość zdobywania wiedzy bankowej. Dzieje się tak dzięki współpracy szkoły z najstarszym strzelińskim bankiem. Bankowość to dla wielu z nas horror, z jakim trzeba się od czasu do czasu zmierzyć. Inaczej rzecz się ma, jeżeli chodzi o uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. - Prowadzimy w naszej szkole zajęcia z bankowości. Biorą w nich udział uczniowie III klasy technikum o kierunku technik ekonomista, a wykładowcą jest Marcin Pawlik z Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie. Program tych zajęć obejmuje m. in. historię GBS Banku w Strzelinie, czyli najstarszego strzelińskiego banku. Poza tym młodzież poznaje aktualną ofertę produktów i usług finansowych oferowanych przez bank, a na zakończenie mamy dwie wycieczki zawodoznawcze - powiedziała Elżbieta Zielińska, wicedyrektor szkoły. Edukacja bankowa w strzelińskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego kończy się w czerwcu wyróżnieniem najlepszego ucznia. Dodatkową nagrodą jest możliwość odbycia stażu w GBS Banku w Strzelinie, co jest mile widziane przez uczniów.

Zajęcia z bankowości prowadzi Marcin Pawlik z GBS Banku w Strzelinie
Młodzież widzi, jak trudno znaleźć sobie staż pod kątem przyszłej pracy lub swoich zainteresowań, dlatego tak chętnie uczestniczy w zajęciach z bankowości. Wycieczki, o których wspominałam, to nie tylko okazja poznania funkcjonowania banku od środka. W tym roku uczniowie pojadą np. do Stronia Śląskiego, żeby zobaczyć, jak pracuje się w filii dużego banku, jakim jest GBS Banku w Strzelinie. A że przy okazji będzie można spędzić kilka godzin w znanym kurorcie, to niejako w nagrodę za zainteresowanie bankowością - usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni. Nagrodę dla najlepszego bankowca wśród trzecioklasistów wręcza zwykle Zdzisław Kozicki, prezes zarządu GBS Banku w Strzelinie. Świadczy to o tym, że również bankowcy cenią sobie możliwość podzielenia się wiedzą z młodzieżą. Być może przyszłymi bankowcami.


Jacek Sobko -
Słowo Regionu Strzelińskiego


Lokata SGB Wiosna 2015 - nagrody już rozdane! Gratulujemy zwycięzcom!

Jacek Bury z Przeworna Justyna Bzdyra z Kłodzka Małgorzata Kister ze Strzelina
Renata Kamińska ze Stronia Śląskiego Stanisława Maślanka z Lądka Zdrój Krzysztof Kasprzyszak z Jelenina

baner-bank
SGB ULTRABIEL 2016

12 marca 2016 r., po raz pierwszy w Polsce, odbył się bieg narciarski na dystansie 60 km.

Pierwsza edycja maratonu narciarskiego SGB ULTRABIEL 2016 odbyła się 12 marca w Gminie Stronie Śląskie. Trasy wytyczono po leśnych duktach Gór Bielskich. Dla biegaczy przygotowano do wyboru 3 dystanse: 60 km, 20 km lub 10 km. Do wsparcia w organizacji zawodów włączyli się, jako sponsor generalny: Spółdzielcza Grupa Bankowa SA i Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie. W czasie zawodów panowały dobre warunki do biegania. Aura a także wyjątkowość wydarzenia przyciągnęły na maraton wielu biegaczy. Najlepszym na dystansie 60 km w kategorii mężczyzn okazał się Robert Faron z czasem 3.26 h, wśród kobiet Katarzyna Witek z czasem 4.29 h. Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom - pasji i sportowego ducha walki.

Czas na Lądek Zdrój.

Od 30 września bieżącego roku mieszkańcy Lądka Zdrój i okolic, bez względu na porę dnia i dzień tygodnia, mogą dokonać wpłaty na rachunek bankowy i swobodnie dysponować środkami w strefie samoobsługowej przy Oddziale Banku. Z dniem 30 listopada klientom strefy udostępniono także samoobsługowy kantor wymiany EURO.


GBS Bank w Strzelinie z sukcesem wykorzystuje nowe technologie i nowatorskie usługi bankowe. W ubiegłym roku uruchomił pierwszą strefę samoobsługową z czytnikiem biometrycznym w Strzelinie, a już w tym roku otworzył kolejną strefę z innowacyjnymi technologiami na Ziemi Kłodzkiej. W Lądku Zdrój pierwsi klienci z bankomatu i wpłatomatu, oraz terminalu internetowego, mogli skorzystać 30 września. Dwa miesiące później udostępniono im także nową usługę - w pełni samoobsługowy kantor wymiany walut. "Strefa samoobsługowa została wyposażona w nową funkcję, ponieważ taka była potrzeba naszych klientów, wynika ona z turystycznego charakteru naszego regionu" - mówi Dyrektor placówki Marcin Białek.


Obsługa "kantoru" jest prosta - intuicyjna. Wystarczy wybrać język, następnie rodzaj operacji - sprzedaż lub kupno EURO. Przed transakcją każdy Klient może sprawdzić aktualny kurs sprzedaży waluty. Po wprowadzeniu banknotów (nie mogą być uszkodzone/pogniecione) następuje wymiana waluty. "Reszta" z transakcji zostaje wypłacona w postaci banknotów PLN.

"Swoboda rozwiązań i bezkompromisowe bezpieczeństwo to tylko część zalet, które zachęcają do używania funkcji strefy. Warto zeskanować dłoń i móc korzystać m.in. z czytnika biometrycznego Zapraszam do używania wszystkich funkcji strefy samoobsługowej" - dodaje Marcin Białek.


Nie wystarczy trochę szczęścia.

Rozmowa ze Zdzisławem Kozickim, prezesem zarządu Gospodarczego w Strzelinie (na łamach miesięcznika Bank Spółdzielczy).


Jakie były początki Pana związków z bankowością?

To było dawno, po tym gdy rozpocząłem pracę w kontroli Śląskiego Okręgu Wojskowego w 1970 roku. Była to praca ciekawa, choć miała i ujemną stronę. Nierzadko rozpoczynałem ją w poniedziałek, kończyłem w sobotę, która jeszcze wtedy wolnym dniem nie była, co w dłuższej perspektywie nie odpowiadało mojej niedawno założonej rodzinie. Trzeba było zatem poszukać innej, mniej absorbującej czas pracy. Trafiłem więc w 1975 roku do Spółdzielni Kółek Rolniczych Borów z siedzibą w Zielenicach. Spółdzielnia ta była jedną z największych spółdzielni tego typu w kraju i województwie dolnośląskim. Rozpoczynałem tam jako lustrator, później księgowy, główny księgowy a następnie jej prezes. Do bankowości trafiłem w 1993 roku, minęły ponad 22 lata. Zostałem dyrektorem, a później prezesem Banku Spółdzielczego w Borowie.


Losy większości banków spółdzielczych na przełomie wieków były podobne, podlegały zmianom przepisów, które dyktowały także zmieniające się władze.

Myślę, że i tak i nie, bo przecież każdy bank działał w jakiś konkretnych warunkach a okres konsolidacji zmniejszył ich liczbę z ponad 1500 do blisko sześciuset. Przetrwały te banki, które wykazały się inicjatywą w tworzeniu nowych silniejszych jednostek. W 1999 roku po wejściu w życie ustawy o podziale administracyjnym kraju powstał powiat strzeliński. Pomyśleliśmy wówczas o potrzebie mocniejszego zintegrowania banków spółdzielczych na tym terenie i utworzeniu jednego silnego banku spółdzielczego. Wystosowaliśmy listy intencyjne do Banków Spółdzielczych w Strzelinie, Wiązowie, Przewornie. Z tej czwórki wycofał się BS w Wiązowie na wiadomość o kłopotach, w jakie popadł w tym czasie BS w Strzelinie. Mimo, że nasz Bank nie był w tej grupie bankiem największym (trzy razy mniejszym niż Bank w Strzelinie) to jednak on był liderem procesu łączeniowego. Dnia 30 czerwca 2000 roku został zarejestrowany Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie.

Bank powstał z połączenia banków w Borowie i Przewornie, oraz na mocy Prawa bankowego przejęcia z powodu trudnej sytuacji BS w Strzelinie. Rozpoczął się wcale niełatwy proces integrowania się banków oraz naprawy sytuacji byłego strzelińskiego Banku Spółdzielczego. Pomogły nam w tym środki otrzymane z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Mimo to nasz start był bardzo udany jeśli zważyć, że w 2001 roku osiągnęliśmy zysk wyższy niż bank zrzeszający, wtedy Dolnośląski Bank Regionalny. Dało to nam podstawy do bardziej intensywnego rozwoju. Przy czym mówiąc - intensywnego - mam na myśli czas żmudnej pracy polegającej na budowie prestiżu wśród klientów powiatu strzelińskiego. Odbudowane fundusze własne pozwalały na zwiększanie akcji kredytowej. Warto zważyć, że nasi podstawowi w owym czasie klienci, spółki, spółdzielnie i duże indywidualne gospodarstwa rolne, potrzebowały dużych kredytów na nowy wysokowydajny sprzęt, zakup ziemi. Dlatego staliśmy się nawzajem dla siebie szansą na drodze rozwoju.

Czytaj dalej.Święto Patrona Strzelina Michała Archanioła 2015Galeria
Obchody Święta Spółdzielczości Bankowej

Drugie Obchody Święta Spółdzielczości Bankowej w GBS Banku w Strzelinie zorganizowały Oddziały w Strzelinie, Borowie, Przewornie i Lądku Zdrój. W placówkach zorganizowano szereg atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zaproszono specjalnych gości, którzy tego dnia prezentowali liczne umiejętności. W Strzelinie i Lądku Zdrój strażacy demonstrowali jak reagują w czasie alarmu przeciwpożarowego. W Przewornie młodzi sportowcy mierzyli się w turnieju piłki nożnej. W Borowie przygotowano mapę życzeń dla GBS Banku w Strzelinie. W każdej z placówek animatorzy czasu wolnego dbali, by najmłodsi tego dnia kreatywnie bawili się ucząc o pracy w Banku. Tego dnia każdy z odwiedzających Bank mógł poznać pracę w Banku od kulis. Nie zabrakło niespodzianek, nagród, a na każdego czekał słodki poczęstunek. informacja


informacja
Otwarcie Filii w Ziębicach03 sierpnia 2015r. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie otworzył nową zmodernizowana Filię w Ziębicach przy ul. Kolejowej 17.

W uroczystości otwarcia placówki udział wzięli Przedstawiciele Banku oraz Urzędu Miasta i Gminy w Ziębicach.
Nowa placówka prezentuje się wspaniale.
Zapraszamy do korzystania z jej usług.


Galeria
Zgromadzenie przedstawicieli.

W dniu 15.04.2015r. odbyło się Walne Zebranie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie. Zebranie miało na celu ocenę dokonań Banku za 2014roku.
W tym roku wśród zaproszonych gości w Zebraniu uczestniczył Pan Piotr Huzior - Prezes Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. Franciszka Stefczyka w Warszawie.


Galeria


Najlepsze banki spółdzielcze duże według rankingu "Gazety Bankowej"

13 miejsce Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie


W lutym 2015 roku Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej na podstawie decyzji Kapituły Programowej przyznało tytuł: "Bank Spółdzielczy Roku 2014". Wśród Laureatów prestiżowej nagrody znalazł się Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie.

Godło "Bank Spółdzielczy Roku 2014" potwierdza wysoką jakość naszego banku. W tej kategorii certyfikaty przyznano instytucjom, które oferują przejrzyste, wiarygodne i bezpieczne produkty, i usługi finansowe.


GBS Bank w Strzelinie od lat realizuje strategię rozwoju. Wykorzystuje m.in. technologię biometryczną w strefie samoobsługowej przy Oddziale w Strzelinie. Świadczy profesjonalną obsługę klienta, tworzy wszechstronną i dopasowaną do potrzeb ofertę produktów, i usług. Od lat współpracuje z lokalnymi samorządami i wspiera lokalne inicjatywy. To te dokonania zostały docenione przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

"Za sukcesem naszego Banku stoi cała kadra pracownicza, która dokłada wszelkich starań, by sprostać wymaganiom wszystkich Klientów. To wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm i otwartość na nowe technologie są naszym wyróżnikiem" - powiedział Zdzisław Kozicki - Prezes Zarządu GBS Banku w Strzelinie.


(STRZELIN/ZIĘBICE) Bankowa szczęśliwa siódemka.

W Kolejnej edycji Lokaty SGB z prezentem Wiosna 2014 główna nagroda trafiła do Klienta Filii w Ziębicach. To już 7 samochód, który został przekazany Klientom GBS Banku w Strzelinie.

Gospodarczy Bank Spółdzielczy już od 6 lat łączy zysk z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród. Do wiosennej edycji Lokaty SGB cyklicznie kupuje nagrodę gwarantowaną - samochód. W tym roku Mazda 2 trafiła do Klienta Oddziału Strzelin - Filia w Ziębicach. "Wygrałem już wiele drobiazgów jak zegarek, pasek, ale taka nagroda trafiła mi się pierwszy raz" - przyznał laureat Roman Słysz.

Aby podobnie jak Pan Roman wziąć udział w loterii wystarczy ulokować na wiosennej edycji lokaty już 500 zł, na okres 3 lub 6 miesięcy. Laureat nagrody podkreślił "Szkoda, że takiego auta nie wygrałem 20 lat temu", dlatego zachęcamy do wzięcia udziału już w najbliższej edycji Lokaty SGB. "Ja będę kontynuował składanie moich oszczędności w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Strzelinie" - zaznaczył Roman Słysz.


(na zdjęciu Prezes GBS Banku w Strzelinie - Zdzisław Kozicki wręcza kluczyki Romanowi Słysz)

(Borów) Zmiany na lepsze.

27 lutego, Zarząd Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie oddał do użytku klientów nową placówkę w Borowie.

Nowoczesna Filia zastąpi dotychczas funkcjonujący Oddział Banku w Borowie. Nowy budynek mieści się przy ul. Wrocławskiej 3a . Obiekt wyposażony jest w 4 stanowiska pracy. Jest w pełni funkcjonalny i nowoczesny, znajdują się w nim m.in. w klimatyzacja i ekologiczne ogrzewanie. Dla udogodnienia Klientów zamontowany został bankomat oraz wrzutnia nocna.

To już kolejna inwestycja GBS Banku w Strzelinie. Nowa placówka jest konsekwencją realizacji założeń strategicznych Banku - rozwoju, modernizacji i odpowiedzi na zapotrzebowania Klientów.


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Prezes Zarządu Zdzisław Kozicki, Dyrektor Oddziału Danuta Wołoszczak, Przewodniczący Rady Nadzorczej GBS Banku w Strzelinie Ryszard Piestrak, oraz wójt Gminy Borów Waldemar Grochowski.Laureaci gry internetowej "Fair Play Bank 2"

Galeria


Szanowni Państwo


Informujemy, że od dnia 1 września Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie przejął obsługę Urzędu Miasta w Paczkowie wraz z podległymi jednostkami Samorządu Terytorialnego.


Od 15 września Bank zapewnia kompleksową obsługę Klientów indywidulanych i biznesowych w Punkcie Obsługi Klienta Rynek 14 Paczków.


ZAPRASZAMY!

W czasie tegorocznych obchodów Dożynek Gminnych w Strzelinie Prezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie - Zdzisław Kozicki został uhonorowany odznaką "Zasłużony dla rolnictwa". Odznaczenie wręczyli Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Strzelińskiego - Edward Tracz i Prezes Dolnośląskiej Izby rolniczej Leszek Grala. Przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej wyrazili opinię, że wspólnie podejmowane działania przyczynią się do poprawy sytuacji dolnośląskich rolników oraz rozwoju obszarów wiejskich.Na ręce Prezesa Zdzisława Kozickiego złożono również podziękowanie z okazji 25 - lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Wyróżnienie podpisał Janusz Piechociński Wicepremier, Minister Gospodarki.
Jarmark Produktu Lokalnego


Obejrzyj całą galerię
W kolejnej edycji Lokaty SGB wygrane trafiły do trzech klientów GBS Banku w Strzelinie.

Na początku września dyrektorzy Marcin Białek i Marcin Grajdek wręczyli nagrody. Ekspresy ciśnieniowe trafiły do Ewy Pałki z Oddziału Przeworno i Józefy Glądalskiej z Oddziału w Lądku Zdój, a elegancki serwis kawowy trafił do Grzegorza Karasek z Oddziału Przeworno.

Serdecznie gratulujemy wygranej i zapraszamy do udziału w kolejnych loteriach powiązanych z oszczędzaniem!

Bank blisko ludzi!

24 sierpnia Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie uczestniczył w dwóch imprezach lokalnych. Podczas DNI Ziębic i Miodowego Lata w Kłodzku klienci GBS Banku w Strzelinie otrzymali wszelkie informacje o produktach i usługach bankowych, a także drobny upominek.
Nowe w ofercie

Nowa USŁUGA DCC - Dynamic Currency Conversion tj. Dynamiczna Konwersja Walut.

Usługa dedykowana jest klientom zagranicznym oraz osobom posiadającym rachunek w walucie innej niż PLN korzystającym z kart systemu Visa i MasterCard (wydanych za granicą) w sieci bankomatów SGB.

TYLKO JASNE I CZYTELNE ZASADY! W momencie dokonywania transakcji klientowi proponowany jest kurs wymiany walut.

Czytaj więcej
MDM
XX Wielka Feta Agroturystyczna

Przez dwa dni w Szczytnej odbywała się XX Wielka Feta Agroturystyczna. 3 sierpnia w obchodach uczestniczył Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie. Pracownice z Oddziału Kłodzko prezentowały ofertę bankową. Atrakcją nie tylko dla najmłodszych były spacerujący wśród uczestników imprezy Miś z logo naszego Banku.


W 2014 r. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie obchodzi 10 - lecie działalności na terenie Ziemi Kłodzkiej.

1 maja uroczystości jubileuszowe zainaugurował Oddział w Lądku Zdroju, obejmując patronatem Dzień Patrona Miasta Św. Jerzego. Podczas festynu na specjalnie zorganizowanym stanowisku można było uzyskać informacje o Banku - ofercie i usługach, a także otrzymać drobny upominek. W trakcie występów zespołów i grup artystycznych prezentowano informacje na temat działalności placówek GBS Banku na Ziemi Kłodzkiej. Bank zadbał także o dobrą zabawę organizując dwa bloki konkursowe, podczas których można było wygrać aparaty fotograficzne. Gratulujemy zwycięzcom.

Obchody 10 - lecia placówek na Ziemi Kłodzkiej kontynuowano 9 maja w Stroniu Śląskim. Uroczystość rocznicowa zgromadziła przedstawicieli Spółdzielczości, lokalnych jednostek samorządów terytorialnych z Lądka Zdroju, Stronia Śląskiego, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej i Szczytnej, oraz przedsiębiorców związanych z GBS Bankiem w Strzelinie. Zaproszonych gości przywitali Prezes Zarządu Zdzisław Kozicki, oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Ryszard Piestrak. Przybyłym do Dworka Galosa w Stroniu Śląskim przedstawiono prezentację multimedialną rysującą historię działania Banku ze szczególnym uwzględnieniem Oddziałów w Lądku Zdrój i Stroniu Śląskim. Następnie oddano głos zaproszonym gościom. Część oficjalną obchodów rocznicowych zakończył występ przedszkolaków ze Stronia Śląskiego. Podniosłe wydarzenie było okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań i wyznaczenia kolejnych celów.

Święto Spółdzielczości Bankowej

Obejrzyj całą galerię

Mieszkanie dla Młodych
Program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) oraz instytucjami kredytującymi.
Czytaj Więcej
Samorządowiec Spółdzielca
25 marca w Galerii Porczyńskich w Warszawie miało miejsce wręczenie dyplomów laureatom Konkursu Samorządowiec Spółdzielca. Konkurs wyłania tych członków samorządu, którzy w codziennym działaniu wykazują otwarty stosunek do spółdzielni i ich działalności . Konkurs organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą i magazyn Tęcza Polska zyskał patronat Ministra Spraw Wewnętrznych. W tym roku tytuł Samorządowca Spółdzielcy kapituła przyznała 35 osobom. Część z nich do nagrody nominowały banki spółdzielcze. Wśród wyróżnionych znalazł się nominowany przez GBS Bank w Strzelinie - burmistrz Stronia Śląskiego - Zbigniew Łopusiewicz. Wyróżnionemu burmistrzowi podczas uroczystości towarzyszył Prezes Zarządu GBS Banku w Strzelinie Zdzisław Kozicki, który nominował samorządowca do konkursu.

Otwarcie nowej Placówki Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie w Boreku Strzelińskim
Obejrzyj całą galerię


W kolejnej edycji Lokaty SGB (wiosna 2013) główna nagroda - Skoda Citi Go 5D trafiła do Klientki z Oddziału Lądek ZdrójW kolejnej edycji Lokaty SGB (wiosna 2013) główna nagroda - Skoda Citi Go 5D trafiła do Klientki z Oddziału Lądek Zdrój. 5 marca Prezes Zarządu GBS Banku w Strzelinie Zdzisław Kozicki wraz z Wiceprezes Haliną Malawską Szydłowską, przekazali Stanisławie Maślanka kluczyki do samochodu. Serdecznie gratulujemy wygranej i zapraszamy do udziału w kolejnych loteriach powiązanych z oszczędzaniem!


Gra ekonomiczna
Wielu młodych ludzi w wieku 13 - 20 lat wzięło udział w internetowej grze ekonomicznej "FAIR PLAY BANK GENEZA". Gra trwała od 7 października do 19 listopada 2013 r.

Każdy uczestnik gry mógł wziąć udział w licytacji nagród dodatkowych. W Oddziałach GBS Banku w Strzelinie wylicytowano smartfon NOKIA LUMIA, słuchawki bezprzewodowe SONY, odtwarzacz Mp3 SONY, myszy bezprzewodowe i pendrivy.

Życzymy podobnych sukcesów w grze o główną nagrodę!
informacje informacje


Biometria w GBS Banku w Strzelinie
Ostatnie lata pokazują postępujące zmiany w usługach bankowych. Sukcesywnie zaczęto wykorzystywać nowości technologiczne. Na początku roku 2000 na terenie Polski pojawiły się wpłatomaty, które umożliwiły klientom wpłaty na rachunek bankowy w czasie rzeczywistym. Obecnie banki spółdzielcze stawiają nowy krok, rozwijając swe usługi o bankomat z funkcją czytnika biometrycznego. Urządzenie wyznacza nowe trendy - umożliwia swobodę rozwiązań, bezkompromisowe bezpieczeństwo, ale przede wszystkim pozwala się oderwać klientom od tradycyjnych kart płatniczych. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie jako pierwszy na terenie powiatu strzelińskiego zastosował innowacyjną technologię. 23 września przy Oddziale Banku w Strzelinie uruchomiono strefę samoobsługową z identyfikacja biometryczną. Oprócz podstawowych funkcji bankomatu i terminalu internetowego, strefa klienta została wyposażona we wpłatomat poszerzony o możliwości dokonania przelewów, założenia lokaty, spłaty kredytu. Usługi weryfikowane mogą być za pomocą dłoni. Proces identyfikacji do czytnika biometrycznego rozpoczyna się w Oddziale Banku. Pracownik za pomocą specjalnego urządzenia skanuje dłoń klienta. Czytnik zapisuje w ten sposób indywidulany układ naczyń krwionośnych dłoni, po czym klient od razu może korzystać z wszystkich funkcji strefy samoobsługowej: biometria, wpłaty, wypłaty i spłaty. Już pierwsze dni pokazały, że zainteresowanie tego typu urządzaniami jest ogromne. W dobie elektronicznych płatności tego typu rozwiązania likwidują ostatnią barierę zamiany papierowego pieniądza na elektroniczny. Bez względu na porę dnia i dzień tygodnia w każdej chwili możemy dokonać wpłaty na rachunek bankowy i swobodnie dysponować środkami. To także odpowiedź banku na zmieniające się przepisy ustawy, która wymusza udostępnianie środków najpóźniej następnego dnia roboczego. Jeżeli do tego doliczymy możliwość ograniczenia ryzyka (w końcu klienci banku nie muszą już stać w kolekcjach z plikiem banknotów), bezpieczeństwo (układ linii żył jest unikalny dla każdego człowieka) oraz prestiż (nowość na rynku), to praktycznie stawia to bank spółdzielczy na tle komercji w całkiem nowym świetle. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie stawia na rozwój, dostosowując jego tempo do potrzeb Klienta, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie.
informacje
informacje
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie stawia na rozwój, dostosowując jego tempo do potrzeb Klienta, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie.

Gminne dożynki w Borowie
25 sierpnia mieszkańcy Gminy Borów w czasie Dożynek świętowali zakończenie plonów i prac polowych. W czasie obchodów nie zabrakło przedstawicieli GBS Banku w Strzelinie - Oddział Borów. Pracownicy Oddziału prezentowali aktualną ofertę bankową. informacje informacje

informacje
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie wychodząc naprzeciw potrzebom swych klientów, rozszerza ofertę bankowości internetowej wprowadzając usługę firmy BLUE MEDIA: doładowania do telefonów w bankowości internetowej.

Każdy klient posiadający bankowość internetową, po uaktywnieniu usługi (przez Internet lub w placówkach Banku), może w szybki, wygodny i bezpieczny sposób, doładować swój telefon komórkowy.
3 x TAK

TAK DLA POLSKICH SIECI - Oferta płatności dostępna jest dla najpopularniejszych polskich sieci komórkowych.
TAK DLA SWOBODY DZIAŁAŃ - Mając dostęp do Internetu wpłaty dokonać można z każdego miejsca, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
TAK DLA WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA - Klient nie ponosi żadnych kosztów doładowania. W ciągu kilkunastu sekund od wpłaty, przelana kwota pojawia się na komórce. Atutem usługi jest możliwość otrzymania efaktury bądź faktury tradycyjnej za każde doładowanie.

Instrukcja użytkowania:
Zaloguj się na swoim koncie bankowości internetowej.
Wybierz zakładki: Doładowanie telefonu -> zakładka doładowania -> jednorazowe.
W kolejnym kroku wybierz operatora doładowywanego telefonu -> określ kwotę doładowania -> dwukrotnie wprowadź numer doładowywanego telefonu
Kiedy zaakceptujesz regulamin i potwierdzisz przelew hasłem w ciągu kilkunastu sekund doładowanie pojawi się na Twoim telefonie.

Korzystając z oferty ZYSKUJESZ POTRÓJNIE - zapraszamy do aktywacji usługi.
informacje

Zgromadzenie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie

19 marca 2013 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie. Zebranie miało na celu ocenę dokonań Banku w 2012 r.

Otwarcie nowej Centrali Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie

TObejrzyj całą galerię


Gwarantowanie depozytów w naszym Banku
odznaczenie
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Gospodarczy Bank Spółdzielczy informuje że:
Depozyty zgromadzone w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Strzelinie są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Kwota depozytów nie przekraczająca równowartości 100.000 EURO jest gwarantowana w całości (na zasadach określonych ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym).
Szczegółowe informację na temat systemu gwarantowania depozytów bankowych można znaleźć na stronie internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego www.bfg.pl

Informacje udzielane są również pod numerami telefonów:
0 800 56 93 41 (połączenie bezpłatne)
(022) 583 09 42
(022) 583 09 43
(022) 583 09 45

Informacja o sytuacji ekonomiczno-finansowej Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie


Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek, 3 września 2008 r., uhonorował Powiatowy Bank Spółdzielczy odznaką "Za zasługi dla bankowości Rzeczpospolitej Polskiej". Wręczone odznaki to wyróżnienie dla Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego. W uroczystości wziął udział m.in. ówczesny Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda, obecny Prezydent RP
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Podczas spotkania z Prezesem Zdzisławem Kozickim
Praca w sekretariacie banku


W tym roku 22 marca został ogłoszony Dniem przedsiębiorczości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a honorowy patronat nad nim objął
Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję propaguje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia
w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie im zdobycia wiedzy oraz praktycznych umiejętności.

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, zgodnie ze swoją misją, zawsze
wspiera akcje dotyczące środowiska, w którym działa, a szczególnie wszelkie formy aktywności młodzieży. Już po raz drugi gościł u siebie uczniów w „Dniu Przedsiębiorczości”.

W tym roku Bank odwiedziła 5-osobowa grupa uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Strzelinie i uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Dziewczęta spotkały się z prezesem Zdzisławem Kozickim, który wprowadził je w historię Banku, a następnie pani Anna Fałat-Janiuk oprowadziła
je po pomieszczeniach bankowych.

Uczennice miały okazję poznać działanie, budowę i zasady obsługi bankomatu
oraz wrzutni nocnej, przeszły test rozpoznawania fałszywych monet w kasie Banku, a potem pomagały w niektórych czynnościach na przydzielonych im stanowiskach.

Obdarowane upominkami, spędziły czas pracowicie i zgodnie z intencją pomysłodawców akcji mogły w praktyce ocenić, czy zawód bankowca będzie
tym, w którym w przyszłości będą chciały się sprawdzić.Ważne decyzje Zebrania Przedstawicieli.

odznaczenie
Prezes Zdzisław Kozicki z Wiceprezes Zarządu
SGB Banku S.A. panią Danutą Kowalczyk
odznaczenie
Podczas głosowania


Kierunek rozwój

19 marca w siedzibie Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie miało miejsce Zebranie Przedstawicieli, najwyższego organu Banku, którego zadaniem była ocena jego dokonań w 2011 roku oraz podjecie decyzji w sprawie podziału wypracowanego przez Bank zysku.
Po wysłuchaniu sprawozdań Zarządu i Rady Nadzorczej, delegaci udzielili imiennego absolutorium członkom Zarządu: prezesowi Zdzisławowi Kozickiemu i wiceprezesom Teresie Furtak i Halinie Malawskiej Szydłowskiej, Przyjęto także informację Zarządu o kierunkach działalności finansowo gospodarczej Banku
na 2012 rok, które mimo niepewności co do kształtowania się sytuacji gospodarczej w kraju w jakiej przyjdzie mu realizować plany zakłada wzrost
w 2012 roku: zysku, sumy bilansowej, stanu depozytów, obliga kredytowego
oraz kapitałów .

Delegaci przychylili się do wniosku Zarządu i Rady Nadzorczej w sprawie podziału nadwyżki bilansowej wynikającej z rekomendacji przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego która brzmi „ Urząd Komisji Nadzoru Finansowego rekomenduje by banki których fundusze nie są wystarczające z punktu widzenia ryzyka występującego w ich działalności nie wypłacały dywidendy i przeznaczyły wypracowany zysk na zwiększenie funduszy niepodzielnych”- a w szczególności te których współczynnik wypłacalności jest poniżej 12%. W PBS wynosi on 10,52%. wobec dotychczas wymaganego w wysokości 8 proc.
Ostatecznie zysk netto w wysokości 2 095 tys. zł podzielono w sposób następujący. Fundusz zasobowy inaczej mówiąc kapitał Banku zwiększono
o 1 805 tys. zł, na fundusz ogólnego ryzyka przekazano 200 tys. zł na fundusz społeczno kulturalny do dyspozycji Rady przekazano 30 a Zarządu 60 tys. zł. Delegaci podjęli też uchwałę o zmianie nazwy PBS na Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie. Wiąże się to ze skutkami konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Banku w coraz większym zakresie rozwija działalność na trenie Kotliny Kłodzkiej i obszarach znacznie większych niż teren powiatu strzelińskiego. Decyzja o zmianie nazwy Banku musi jeszcze uzyskać akceptację
Komisji Nadzoru Finansowego.

Bank po przekroczeniu sumy bilansowej w wysokości 200 milinów złotych staje
się bankiem zaliczanym do grupy największych banków spółdzielczych dla tego
też podjęto także decyzję o wydzieleniu Centrali Banku i przygotowaniu dla niej siedziby przy ulicy Kilińskiego co znacznie powinno poprawić warunki warunki pracy i obsługi klientów w największym Oddziale w Strzelinie.

W obradach Bank Zrzeszający reprezentowała wiceprezes SGB Banku S. A. Danuta Kowalczyk uczestniczyli w nim także zaproszeni goście wójtowie
i burmistrzowie miast i gmin z którymi PBS współpracuje przy obsłudze ich rachunków.
Samochody już wylosowane!
odznaczenie
Uroczyste powitanie gości
odznaczenie
Pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcami


Bank Spółdzielczy zachęca do lokowania pieniędzy, a jednym z produktów to umożliwiających, jest lokata będąca jednocześnie konkursem. O tym, że warto oszczędzać, przekonało się dwoje klientów, którzy odebrali samochody.

W piątek, 2 marca przed Powiatowym Bankiem Spółdzielczym w Strzelinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród I stopnia w lokacie promocyjnej SGB „Wiosna 2011”. Galę wręczenia nagród poprowadził Michał Ostrowski, który przybliżył zgromadzonym widzom historię i tradycję Banku, jego cele statutowe oraz finanse.

Wpłacenie minimum 500 zł na lokacie promocyjnej i utrzymanie tej kwoty przez cały okres zadeklarowany w umowie warunkowało możliwość wygrania jednej z dwóch nagród głównych. Założenie lokaty 3-miesięcznej uprawniało do udziału w jednym losowaniu, lokaty 6-miesięcznej – aż do dwóch. Na szczęśliwych oszczędzających czekały dwa samochody marki Renault Twingo, ufundowane przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie oraz SGB Bank.

Podczas losowania szczęście uśmiechnęło się do Joanny Leszczyńskiej i Bronisława Kwaśnickiego. Odebrali oni z rąk prezesa PBS, Zdzisława Kozickiego, kluczyki i wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające przekazanie nagrody. Prezes pogratulował szczęśliwcom wygranej, życząc im jednocześnie szerokiej drogi. - Jestem bardzo zadowolona z nagrody i myślę, że tym samochodem będę jeździła ja, a nie mąż – powiedziała Joanna Leszczyńska zaraz po wypróbowaniu nowego samochodu. Cieszę się z wygranej, życzę wszystkim dużo szczęścia w kolejnych edycjach konkursów – dodał drugi zwycięzca konkursowej loterii, Bronisław Kwaśnicki.

Już 23 kwietnia rozpoczyna się kolejna edycja konkursu SGB – Wygraj Nagrodę. Promocja lokaty będzie trwała od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Tym razem główną nagrodą będą aż 3 samochody Hyundai, dodatkową nagrodą gwarantowaną przez
Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie dla klientów Banku będzie również auto tej marki.
– Zapraszam serdecznie do korzystania z usług naszego Banku – dodał na zakończenie prezes Zarządu Banku, Zdzisław Kozicki.

Lokata najwyższej jakości
odznaczenie
Prezes Zarządu GBW S.A.
Paweł Pawłowski

„JAKOŚĆ ROKU” to wyjątkowy tytuł przyznawany produktom spełniającym najwyższe standardy.
Taka jest lokata terminowa SGB, która została wyróżniona tym prestiżowym godłem.
Kapituła Programu, organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Redakcję Biznes Raportu Dziennika Gazety Prawnej, doceniła skuteczną realizację przyjętej polityki jakości, klarowność stosowanych procedur promocji a także pozytywny odbiór tego produktu SGB przez klientów, pracowników oraz otoczenie społeczne.

- „Tytuł JAKOŚĆ ROKU 2010 przyznany lokacie SGB przyjąłem z ogromną satysfakcją. To prestiżowe wyróżnienie jest dla naszego Zrzeszenia niezmiernie ważne. Jest bowiem potwierdzeniem słuszności konsekwentnie podejmowanych decyzji dotyczących przygotowania produktów bankowych. Jednak zawsze najważniejszy jest Klient.
Jego zaufanie i zadowolenie cieszy nas najbardziej i jednocześnie mobilizuje do ciągłego doskonalenia oferty”.- podkreśla Paweł Pawłowski, Prezes Zarządu GBW SA.

Program „JAKOŚĆ ROKU” to największy projakościowy konkurs w Kraju, promujący wdrażanie
najwyższych standardów w misji polskich firm.
Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się podczas Gali Finałowej 10 marca br. w Katowicach.


60 LAT BANKU
nagroda
Przemówienie Prezesa Zarządu Zdzisława Kozickiego
nagroda
Wręczenie okolicznościowych statuetek
nagroda
Wręczenie odznaczeń
nagroda
Gratulacje od zaproszonych gości
nagroda
Na zakończenie gali wystąpił zespół THE BEATLMEN

18 września Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie obchodził jubileusz sześćdziesięciolecia działalności.

W blisko półtorawiecznej historii polskiej spółdzielczości bankowej, stosunkowo młody, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie zajmuje poczesne miejsce. Powstał w czasach, gdy spółdzielczość w Polsce została niejako „upaństwowiona”, gdy ówczesne polskie władze podjęły próbę budowy, na wzór stalinowski, systemu w którym spółdzielczość, jako forma spontanicznej aktywności obywateli, organizujących się we własnym interesie, nie mogła mieć miejsca. Liczono się jednak z zakorzenioną w społeczeństwie tradycją. Dlatego też tworząc kontrolowane przez państwo gminne kasy spółdzielcze nawiązywano, przynajmniej w nazewnictwie i pozorach demokracji, do spółdzielczej fasady.
Społeczność wiejska GKS-y zaakceptowała, bo nie miała innego wyboru. To była jedyna szansa na uzyskanie finansowego wsparcia w odbudowie i rozwijaniu własnych gospodarstw.

Na Ziemiach Odzyskanych, na które przesiedlono Polaków z terenów II Rzeczypospolitej przyłączonych do ZSRR, na „nową formę spółdzielczości” trzeba jednak patrzeć nieco inaczej, niż na pozostałych obszarach kraju. Tu nie likwidowano wieloletniego dorobku spółdzielców, bo takiego nie było. Natomiast, jakkolwiek zdeformowana, spółdzielczość kredytowa spełniała również ważną funkcję socjologiczną: stanowiła element spajający w lokalne społeczności jednostki wyrwane z poprzednich społecznych więzi. W tym sensie można powiedzieć, że GKS-y kultywowały tradycję polskiej spółdzielczości oszczędnościowo-kredytowej – łączyły interesy gospodarcze z narodowymi.

Pierwsza w powiecie strzelińskim powstała Gminna Kasa Spółdzielcza w Strzelinie (5.07.1950 r.), a jej przewodniczącym został Stanisław Wilk. W 1954 roku przyłączono do niej GKS w Borowie. W 1950 roku utworzono GKS w Przewornie a jej przewodniczącym wybrano Wiktora Wójcika.
Po przełomie października 1956 roku i odejściu od totalitaryzmu, stopniowo przywracano samorządność i niezależność spółdzielczości bankowej. GKS-y zmieniły nazwę na kasy spółdzielcze, a od 1960 roku kasy w Strzelinie i Przewornie przyjmują nazwę Bank Spółdzielczy. W 1974 roku usamodzielnia się Bank Spółdzielczy w Borowie, który poprzednio stanowił Oddział BS w Strzelinie.
Znaczne powiększenie samodzielności i zakresu usług bankowych powoduje wzrost aktywności członków spółdzielni i ich zarządów oraz rad nadzorczych. Efektem tego m.in. są inwestycje we własne obiekty, co poprawia w zdecydowany sposób obsługę klientów i warunki pracy. W 1967 roku oddaje do użytku budynek swej centrali Bank Spółdzielczy w Przewornie. W październiku 1976 roku powstaje budynek BS w Strzelinie, w którym do dziś, po rozbudowie i modernizacji mieści się centrala PBS w Strzelinie. Od lutego 1984 roku własny obiekt posiada Bank Spółdzielczy w Borowie.
Pierwsze, trudne lata transformacji banki strzelińskie przechodzą nie bez kłopotów, ale odnajdują się w gospodarce rynkowej, w której sprawną realizację wytycznych BGŻ i lokalnych władz, trzeba zastąpić kreatywnością i umiejętnością radzenia sobie z silną konkurencją i często niekorzystnymi decyzjami legislacyjnymi preferującymi wyłącznie sektor prywatny.
Decyzja Komisji Nadzoru Bankowego z 1998 roku, która wiązała się z polskim akcesem do UE, stawiająca duże wymogi odnośnie posiadanych przez banki funduszów własnych była nie do wykonania przez mniej zasobne banki. Jedynym ratunkiem, by utrzymać się na rynku, były ich fuzje. Banki w Borowie, Przewornie i Strzelinie podjęły decyzje o połączeniu się. Bankiem przejmującym stał się najmocniejszy wówczas organizacyjnie Bank Spółdzielczy w Borowie. Prezesem został Zdzisław Kozicki, poprzednio szef borowskiego banku i twórca jego sukcesów.
Wielkim wysiłkiem doprowadzono do powstania nowego banku, który od 2000 roku nosi nazwę Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, ale od tego roku można mówić o systematycznym rozwoju. O jego skali świadczą m. in. takie dane: w ciągu 10 lat suma bilansowa wzrosła blisko sześciokrotnie, liczba prowadzonych rachunków o ponad 5 tysięcy, a zysk netto dziewięciokrotnie.
Równocześnie rozszerzał się teren działania PBS. Powstawały nowe punkty kasowe oraz nowe oddziały w Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim, Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej. Wszystkie – stare i nowe placówki PBS – otrzymały nowoczesny wystrój, wprowadzono nowoczesną informatyzację, rozbudowano sieć własnych bankomatów. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej w każdej placówce powołano stanowisko doradcy pomagającego klientom korzystać z dobrodziejstw unijnych programów pomocowych. Bardzo wiele uwagi poświęca się do dziś szkoleniu pracowników 15 placówek.
Kierownictwo PBS przywiązuje szczególną wagę do współpracy z samorządami terytorialnymi. W walce konkurencyjnej, wygrywając przetargi, ciągle zwiększa liczbę obsługiwanych jednostek. Aktualnie są to: Starostwo Powiatowe w Strzelinie; Urząd Miasta Kłodzka; urzędy miasta i gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim i Ziębicach; urzędy gmin w Borowie, Kondratowicach i Przewornie, oraz Urząd Skarbowy w Strzelinie.
Ze względu na specyfikę terenu, w którym działa Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, kredyty udzielane rolnikom stanowią ponad 45 procent obligo kredytowego. Zwiększa się jednak z roku na rok kwota kredytów udzielanych osobom prywatnym i na koniec 2009 roku jej udział w obligo stanowi już ponad 27 procent. Znaczny udział mają w obligu kredyty dla spółek i spółdzielni – ponad 11 procent, udzielane przedsiębiorstwom prywatnym – ponad 10 procent i jednostkom samorządu terytorialnego – blisko 4,5 procent.


Tak więc Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie stał się uniwersalnym bankiem mogącym zaspokoić w sposób konkurencyjny potrzeby na usługi finansowe na rynku lokalnym. Jest największą instytucja finansową w powiecie strzelińskim, jedyną, która ma swą centralę na miejscu i gospodarzy kapitałem całkowicie polskim, skierowanym na zaspokojenie potrzeb tych, dzięki którym kapitał banku się powiększa.
Zasadniczy swój cel Powiatowy Bank Spółdzielczy w Strzelinie widzi w „…rozwijaniu i umacnianiu pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru Banku zorientowanego na Klienta. Czynnikami wspierającymi realizację zamierzonych celów jest współpraca z SGB, stosowanie nowoczesnych technologii, rozbudowa kanałów dystrybucji i świadczenie wysokiej jakości usług.”

Z okazji jubileuszu wydawnictwa NM Media przygotowało starannie zredagowaną przez Natalię Malanowską monografią banku autorstwa Stanisława Nowakowskiego

W obchodach jubileuszowych, obok byłych i obecnych pracowników Banku, uczestniczyli także kluczowi klienci, szerokie grono samorządowców ( Bank obsługuje 10 budżetów miast, gmin i powiatów Dolnego Śląska )prezes Gospodarczego Banku Wielkopolski Paweł Pawłowski oraz członek Zarządu KZBS Jan Grzesiek. Zasłużeni pracownicy i działacze samorządowi Banku uhonorowani zostali odznaczeniami branżowymi i spółdzielczymi.Tekst i zdjęcia: Andrzej Malanowski
Źródło: http://www.bs.net.pl/?masta=00014&news=26971


Kolejne nagrody trafiły do klientów PBS!!!
nagroda
Zwycięzcy XIV edycji lokaty SGB oraz Zarząd Banku.
nagroda
Nagrody

W piątek 14 maja w Centrali Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie
odbyło się wręczenie nagród z okazji zakończenia kolejnej edycji lokaty
"Lokata SGB Wielkie Losowanie 2".
Klienci PBS w Strzelinie, którzy założyli w banku lokatę z bardzo dobrym oprocentowaniem na okres 6 miesięcy, nie tylko pozyskali dodatkowe fundusze
z odsetek naliczanych w ciągu tego okresu, ale dodatkowo niektórzy wygrali nagrody.

Szczęśliwcami czternastej edycji lokaty okazali się Jolanta Puk, która wygrała skuter, Lucyna Strączek, która odebrała telewizor oraz Leokadia Malarz oraz Dariusz Dwojak, do których trafiły rowery.
- Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i proszę o odebranie nagród – mówił prezes banku Zdzisław Kozicki.
- W bieżącym roku nasz bank obchodzi Jubileusz 60-lecia działalności i między innymi z tej okazji w trwającej właśnie 15 edycji konkursu lokata SGB, bank ufundował nagrodę w postaci samochodu Opel Corsa, który prezentuje się przed budynkiem banku w Strzelinie. Zachęcam Państwa do zakładania lokat i życzę wygranej – podsumował prezes PBS w Strzelinie.

Obecna edycja lokaty, trwająca tylko do 21 czerwca stanowi szansę na stanie się właścicielem nagrody gwarantowanej, jaką jest Opel Corsa.
Każdy kto chce spróbować swojego szczęścia musi jedynie zdeponować 500zł
na lokacie w PBS. Dodatkowo każda wielokrotność minimalnej kwoty zwiększa
szanse na wygraną.

Nagrody za oszczędność rozlosowane!!!
nagroda
Jedną z nagród wylosował Marcin Sarnicki z Przeworna

Dnia 26 stycznia 2010r zostały wręczone nagrody dla klientów którzy założyli
w banku Lokatę "Wielkie Losowanie".
Klienci Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie wygrali 2 rowery oraz
3 zegarki CASIO.

Rowery trafiły do klientów banku z Przeworna i Zarzycy
a zegarki do klientów z Przeworna, Trześni i Stronia Śląskiego.

Zwycięzcom gratulujemy jeszcze raz oraz zachęcamy do zakładania kolejnych lokat
i życzymy samych wygranych.